11:55:00

Laserowe usuwanie blizn

Wiecie, że każdy z nas na pewno ma chociaż jedną bliznę? Przez całe swoje życie nie da się, że tak powiem przejść bez szwanku. 
Już jako dzieci jesteśmy narażeni na różne niebezpieczeństwa i związane z nimi blizny. Oblanie gorącą herbatą, kawą czy zupką. Uderzenie z rozcięciem skóry, np. podczas spadania z huśtawki czy jazdy na rowerze. Wypadki na placu zabaw zdarzają się bardzo często i to nie z winy „gapiostwa” rodziców. Doskonale wszyscy wiemy, że dziecka nie trzyma się na smyczy i nie da się go w każdej sekundzie pilnować. 


NIEPRAWDA! Bo nie każdy ma blizny z okresu dzieciństwa!


No dobrze, nawet jeśli nasze mamy były naszymi cieniami i nie pozwoliły na choćby najmniejsze zadrapanie w wieku dziecięcym, to po tym okresie przychodzi okres dojrzewania. W tym czasie w naszym organizmie następują zmiany hormonalne, a wraz z nimi TRĄDZIK, po którym mogą pozostać blizny oraz ROZSTĘPY, które są bliznami.

Oczywiście zdarzają się także takie wyjątki, które ani trądziku, ani rozstępów nigdy nie miały… nie wiem czy znacie kogoś takiego, ja chyba raczej nie. No ale gdyby jednak ktoś taki się znalazł i faktycznie nie miał blizn… to jeszcze wszystko przed nim! Czasami wystarczy zdrapać strupka ;)

Dla osób, które mają blizny są one problemem estetycznym. Nierzadko zdarza się, że oprócz estetyki blizny są problemem zdrowotnościowym. Mówiąc zdrowotnościowym mam na myśli zarówno problem natury cielesnej jak i aspekt psychologiczny. Osoby, które mają dość rozległe blizny w widocznym miejscu np. na twarzy lub rękach często są zamknięte w sobie, wstydzą się wychodzić z domu, są nieufne w kontaktach międzyludzkich. Trudno leczyć się psychologicznie gdy blizna nie znika, mimo stosowania różnych środków farmakologicznych, uciekania się do akupunktury, masażu, fitoterapii…
Jeśli jeszcze dodatkowo towarzyszy jej świąd, bolesność, upośledzenie funkcji danej okolicy… nie trudno o prawdziwą depresję!


Jak sobie radzić z bliznami, które są trudne do usunięcia „domowymi sposobami” i farmaceutykami?

Leczenie poważnych blizn wymaga poważnego podejścia do problemu. W leczeniu blizn niestety bardzo ważną role odgrywa cierpliwość i czas. O ile powstawanie blizn jest procesem dosyć szybkim, o tyle jej usuwanie często wymaga kilka razy więcej czasu. 

Leczenie blizn można podzielić na dwie grupy:

Leczenie farmakologiczne – leki, preparaty zawierające enzymy rozpuszczające blizny, maści, balsamy rozjaśniające blizny

Laseroterapia – polega na zastosowaniu laserów fraksyjnych do usuwania blizn



W gabinetach medycyny estetycznej stosowane są różnego rodzaju lasery. Który z nich jest najlepszy? Nie da się chyba jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie bowiem każdy laser ma inne przeznaczenie.

Lasery fraksyjne dają możliwość zaprogramowania precyzyjnej siatki mikrouszkodzeń, pozwalają na kontrolowanie uszkodzeń zarówno pod względem głębokości jak i gęstości.

Lasery naczyniowe są natomiast płytko działające.

Lasery NdYag mają za zadanie obkurczyć i pozamykać naczynia w obrębie blizn przerastających i keloidów.

To jaki laser zostanie użyty w leczeniu naszej blizny – zostawmy specjalistom – my natomiast zastanówmy się czy jesteśmy przygotowani na to finansowo. Ceny zabiegów laserowych usuwających blizny są naprawdę bardzo wysokie i w przypadku poważnych blizn, nie kończy się na jednym zabiegu.

Aby dowiedzieć się więcej o laseroterapii w usuwaniu blizn warto przeczytać co mówią eksperci.


Ile zabiegów należy wykonać, by usunąć bliznę?


Od 4 do nawet 8 czy 10 w przypadku głębokich i „przechodzonych” blizn.


W jaki sposób działa laser na skórę, że blizna znika?




Laser emituje pewną energię, która doprowadza do odparowania blizny. Skóra zostaje podgrzana i dzięki temu można ją ponownie modelować.
Czy jest jakieś ryzyko związane z laserową ingerencją w naszą skórę?
Wszystkie zabiegi na skórze wiążą się z ryzykiem. Na pewno musimy się spodziewać pewnego dyskomfortu – przynajmniej przez jakiś czas, zmiany koloru skóry, zasinienia, a nawet infekcji.
Warto jednak poddać się laseroterapii jeśli kogoś stać, szczególnie jeśli mamy blizny na twarzy czy w innych mocno widocznych miejscach. Te wszystkie, że tak powiem „skutki uboczne” po jakimś czasie miną, a efekt potrafi być zauważalny

I na koniec ostatnie pytanie…


Jaka jest cena jednego zabiegu?


Cena zależy od blizny, od gabinetu w którym jest wykonywana, ale zazwyczaj za jeden zabieg trzeba zapłacić od 500 zł w górę.

Oczywiście ze świeżymi bliznami można powalczyć równie skutecznie - i w mniej inwazyjny sposób. O czym już niedługo napiszę  

4 komentarze:

  1. Z tego co słyszałam laser wykorzystywany jest w wielu dziedzinach leczenia i jest on bezpieczny i bezinwazyjny.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo fajny artykuł, usuwanie blizn to bardzo dobra sprawa jeśli ktoś jest bardzo przejęty swoim wyglądem.

    OdpowiedzUsuń
  3. Proszę, ludzie nie dajcie się nabrać. Laser nie służy do usuwania blizn. Ja mam małe blizny, które na konsultacji właściciel gabinetu stwierdził iż nadają się idealnie na laseroterapie. Efekt po laseroterapi blizny bardziej widoczne niż przed. Kompletne zmarnowanie pieniędzy i czasu!!!

    OdpowiedzUsuń
  4. Fajny artykuł. W zeszłym roku miałam usuwaną bliznę na plecach po wypadku na motocyklu. Najwięcej czasu zajęło mi znalezienie odpowiedniej kliniki, w której taki zabieg przeprowadzę z jak najlepszym rezultatem. Znalazłam na stronie https://medicusself.pl/ ofertę wrocławskiej kliniki i po przejrzeniu wszystkich opinii na ich temat właśnie tam zdecydowałam się poddać temu zabiegowi. Efekt przerósł moje najśmielsze oczekiwania

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Blog o bliznach , Blogger